Field States UI (8.x-1.0-rc3) - en to oc translation catalogue (14 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Value
oc: Valor

en: Type
oc: Tipe

en: Cancel
oc: Anullar

en: Enable
oc: Activar

en: Disable
oc: Desactivar

en: Edit
oc: Modificar

en: Required
oc: Requesit

en: Add
oc: Apondre

en: Expanded
oc: Desplegat

en: Optional
oc: Facultatiu

en: fields
oc: camps

en: Target
oc: Cibla
