Field States UI (8.x-1.0-rc3) - en to ru translation catalogue (20 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Value
ru: Значение

en: Type
ru: Тип

en: Cancel
ru: Отмена

en: Enable
ru: Включить

en: Disable
ru: Отключить

en: Edit
ru: Редактировать

en: Required
ru: Обязательно

en: Add
ru: Добавить

en: Visible
ru: Видимый

en: Expanded
ru: Развёрнутый

en: Optional
ru: Необязательно

en: fields
ru: поля

en: Collapsed
ru: Свернуто

en: Confirm Delete
ru: Подтвердить удаление

en: Target
ru: Цель

en: Comparison
ru: Сравнение

en: Unchecked
ru: Невыбранный

en: Checked
ru: Выбранный
