Field States UI (8.x-1.0-rc4) - en to de translation catalogue (21 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Value
de: Wert

en: Type
de: Typ

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Enable
de: Aktivieren

en: Disable
de: Deaktivieren

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Required
de: Erforderlich

en: Add
de: Hinzufügen

en: Visible
de: Sichtbar

en: Expanded
de: Ausgeklappt

en: fields
de: Felder

en: Collapsed
de: Zusammengeklappt

en: Confirm Delete
de: Löschen bestätigen

en: Target
de: Ziel

en: Comparison
de: Vergleich

en: Unchecked
de: Deaktiviert

en: Checked
de: Überprüft

en: Update State
de: Aktualisierungsstatus

en: Comparison type
de: Verglechstyp
