Field Suggestion (1.0.0-alpha10) - en to eu translation catalogue (18 entries)

en: Title
eu: Izenburua

en: Type
eu: Mota

en: Description
eu: Azalpena

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: View
eu: Bista

en: Include
eu: Barne

en: Exclude
eu: Baztertu

en: Ignored
eu: Ezikusia

en: Field name
eu: Eremu izena

en: Field type
eu: Eremu mota

en: Ignore
eu: Entzungor egin

en: Limit
eu: Muga

en: Select
eu: Aukeratu

en: Usage
eu: Erabilera

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: About
eu: (r)i buruz

en: Entity type
eu: Entitate mota

en: - Select a field type -
eu: - Aukeratu eremu mota -
