Field Suggestion (1.0.0-alpha4) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Description
it: Descrizione

en: Settings
it: Impostazioni

en: View
it: Visualizza

en: Exclude
it: Escludi

en: Field value
it: Valore del campo

en: Field name
it: Nome del campo

en: Field type
it: Tipo di campo

en: Fields
it: Campi

en: Limit
it: Limite

en: Usage
it: Utilizzo

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: - Select a field type -
it: - Seleziona un tipo di campo -

en: Entity types
it: Tipi di entità
