Field Suggestion (1.0.0-alpha5) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Title
id: Judul

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Settings
id: Pengaturan

en: View
id: Lihat

en: Include
id: Termasuk

en: Exclude
id: Kecualikan

en: Field name
id: Nama bidang isian

en: Field type
id: Jenis bidang isian

en: Fields
id: Bidang isian

en: Ignore
id: Abaikan

en: Limit
id: Batas

en: Usage
id: Penggunaan

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: - Select a field type -
id: - Pilih tipe field -

en: Entity types
id: Jenis entitas
