Field Suggestion (1.0.0-alpha5) - en to th translation catalogue (12 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Type
th: ประเภท

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: View
th: ดู

en: Exclude
th: ไม่รวม

en: Field name
th: ชื่อช่องรับข้อมูล

en: Field type
th: ประเภทช่องรับข้อมูล

en: Ignore
th: ไม่สนใจ

en: Limit
th: จำกัด

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: About
th: เกี่ยวกับ
