Field Suggestion (1.0.0-alpha6) - en to oc translation catalogue (16 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Type
oc: Tipe

en: Description
oc: Descripcion

en: Settings
oc: Paramètres

en: View
oc: Veire

en: Include
oc: Inclure

en: Exclude
oc: Exclure

en: Ignored
oc: Ignorat

en: Field name
oc: Nom del camp

en: Field type
oc: Tipe de camp

en: Fields
oc: Camps

en: Usage
oc: Utilizacion

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: - Select a field type -
oc: - Seleccionatz un tipe de camp -
