Field Suggestion (1.0.0-alpha7) - en to tr translation catalogue (22 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: Settings
tr: Ayarlar

en: View
tr: Görüntüle

en: Include
tr: Dahil et

en: Exclude
tr: Çıkar

en: Ignored
tr: Yok sayılan

en: Field value
tr: Alan değeri

en: Field name
tr: Alan adı

en: Field type
tr: Alan tipi

en: Fields
tr: Alanlar

en: Ignore
tr: Yoksay

en: Collapsible
tr: Açılır-Kapanır

en: Limit
tr: Sınır

en: Select
tr: Seç

en: Usage
tr: Kullanım

en: Machine name
tr: Makine adı

en: About
tr: Hakkında

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: - Select a field type -
tr: - Bir alan türü seçiniz -

en: Entity types
tr: Varlık tipleri
