Field Suggestion (1.0.0-beta2) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: Title
pt: Título

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Settings
pt: Definições

en: View
pt: Mostrar

en: Include
pt: Incluir

en: Exclude
pt: Excluir

en: Ignored
pt: Ignorado

en: Field name
pt: Nome do campo

en: Field type
pt: Tipo do campo

en: Ignore
pt: Ignorar

en: Collapsible
pt: Colapsável

en: Limit
pt: Limite

en: Select
pt: Selecionar

en: Usage
pt: Utilização

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: - Select a field type -
pt: - Selecione um tipo de campo -

en: Entity types
pt: Tipos de entidades

en: Administer Field Suggestion
pt: Administrar sugestão de campo

en: Administer Field Suggestion settings.
pt: Administrar as configurações de sugestão de campo.

en: Field suggestion
pt: Sugestão de campo

en: Field Suggestion settings
pt: Configurações de sugestão de campo
