Field Timer (2.0.2) - en to fa translation catalogue (68 entries)

en: Type
fa: نوع

en: Language
fa: زبان

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Background
fa: زمینه

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: Region
fa: ناحیه

en: Theme
fa: پوسته

en: Layout
fa: آرایش

en: Fields
fa: فیلدها

en: Timer
fa: زمان‌سنج

en: Arabic
fa: عربی

en: English
fa: انگلیسی

en: French
fa: فرانسوی

en: Italian
fa: ایتالیایی

en: Spanish
fa: اسپانیایی

en: Japanese
fa: ژاپنی

en: Korean
fa: کره‌ای

en: Granularity
fa: تدریجی

en: Red
fa: قرمز

en: Fade
fa: محو شدن

en: Gray
fa: خاکستری

en: Countdown
fa: شمارش معکوس

en: Green
fa: سبز

en: Blue
fa: آبی

en: Black
fa: سیاه

en: Bulgarian
fa: بلغاری

en: Croatian
fa: کرواتی

en: Czech
fa: چک

en: Danish
fa: دانمارکی

en: Dutch
fa: هلندی

en: Finnish
fa: فنلاندی

en: German
fa: آلمانی

en: Greek
fa: یونانی

en: Hebrew
fa: عبری

en: Hungarian
fa: مجارستانی

en: Indonesian
fa: اندونزیایی

en: Polish
fa: لهستانی

en: Romanian
fa: رومانیایی

en: Russian
fa: روسی

en: Slovak
fa: اسلواکیایی

en: Swedish
fa: سوئدی

en: Turkish
fa: ترکی

en: Lithuanian
fa: لیتوانیایی

en: Speed
fa: سرعت

en: Catalan
fa: کاتالان

en: Bosnian
fa: بوسنیایی

en: Welsh
fa: ولزی

en: Estonian
fa: استونیایی

en: Galician
fa: گالیسی

en: Gujarati
fa: گجراتی

en: Armenian
fa: ارمنی

en: Icelandic
fa: ایسلندی

en: Kannada
fa: کانارا

en: Latvian
fa: لتونیایی

en: Macedonian
fa: مقدونی

en: Malayalam
fa: مالایالم

en: Burmese
fa: برمه‌ای

en: Slovenian
fa: اسلووانیایی

en: Albanian
fa: آلبانیایی

en: Serbian
fa: صربی

en: Thai
fa: تایلندی

en: Ukrainian
fa: اوکراینی

en: Urdu
fa: اردو

en: Uzbek
fa: ازبکی

en: Vietnamese
fa: ویتنامی
