Field Timer (2.0.2) - en to hi translation catalogue (60 entries)

en: Type
hi: प्रकार

en: Language
hi: भाषा

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Format
hi: प्रारूप

en: Region
hi: क्षेत्र

en: Theme
hi: थीम

en: Layout
hi: ख़ाका

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Arabic
hi: अरबी

en: English
hi: अंग्रेजी

en: French
hi: फ्रेंच

en: Italian
hi: इताली

en: Spanish
hi: स्पेनिश

en: Japanese
hi: जापानी

en: Korean
hi: कोरियाई

en: Granularity
hi: कणिकता

en: Blue
hi: नीला

en: Black
hi: काला

en: Bulgarian
hi: बुलगेरियाई

en: Croatian
hi: क्रोएशियाई

en: Czech
hi: चेक

en: Danish
hi: दानिश

en: Dutch
hi: डच

en: Finnish
hi: फिन्निश

en: German
hi: जर्मन

en: Greek
hi: ग्रीक

en: Hebrew
hi: यहूदी भाषा

en: Hungarian
hi: हंगेरी

en: Indonesian
hi: इन्डोनेशियाई

en: Polish
hi: पोलिश

en: Romanian
hi: रोमेनियाई

en: Russian
hi: रूसी

en: Slovak
hi: स्लोवाक

en: Swedish
hi: स्वीडिश

en: Turkish
hi: तुर्की

en: Lithuanian
hi: लिथुएनी

en: Catalan
hi: कॉतालां

en: Bosnian
hi: बोस्नियाई

en: Welsh
hi: वैल्श

en: Estonian
hi: एस्तोनियन

en: Galician
hi: गैलिशियन्

en: Gujarati
hi: गुजराती

en: Armenian
hi: अर्मेनियाई

en: Icelandic
hi: आइसलेंडीक

en: Kannada
hi: कन्नड

en: Latvian
hi: लातवी

en: Macedonian
hi: मेसेडोनी

en: Malayalam
hi: मलयालम

en: Burmese
hi: बर्मी

en: Slovenian
hi: स्लोवेनियन

en: Albanian
hi: अलबेनियाई

en: Serbian
hi: सर्बियन

en: Thai
hi: थाई

en: Ukrainian
hi: यूक्रेनी

en: Urdu
hi: उर्दु

en: Uzbek
hi: उज़बेक

en: Vietnamese
hi: वेयतनामी
