Field Timer (8.x-1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (67 entries)

en: Type
ja: タイプ

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Background
ja: 背景

en: Format
ja: フォーマット

en: Region
ja: リージョン

en: Theme
ja: テーマ

en: Layout
ja: レイアウト

en: Fields
ja: フィールド

en: Timer
ja: タイマー

en: Arabic
ja: アラビア語

en: English
ja: 英語

en: French
ja: フランス語

en: Italian
ja: イタリア語

en: Spanish
ja: スペイン語

en: Japanese
ja: 日本語

en: Korean
ja: 韓国語･朝鮮語

en: Granularity
ja: 処理単位

en: Red
ja: レッド

en: Fade
ja: フェード

en: Gray
ja: グレー

en: Green
ja: グリーン

en: Blue
ja: ブルー

en: Animation
ja: アニメーション

en: Black
ja: ブラック

en: Bulgarian
ja: ブルガリア語

en: Croatian
ja: クロアチア語

en: Czech
ja: チェコ語

en: Danish
ja: デンマーク語

en: Dutch
ja: オランダ語

en: Finnish
ja: フィンランド語

en: German
ja: ドイツ語

en: Greek
ja: ギリシャ語

en: Hebrew
ja: ヘブライ語

en: Hungarian
ja: ハンガリー語

en: Indonesian
ja: インドネシア語

en: Polish
ja: ポーランド語

en: Romanian
ja: ルーマニア語

en: Russian
ja: ロシア語

en: Slovak
ja: スロバキア語

en: Swedish
ja: スウェーデン語

en: Turkish
ja: トルコ語

en: Lithuanian
ja: リトアニア語

en: Speed
ja: スピード

en: Catalan
ja: カタロニア語

en: Bosnian
ja: ボスニア語

en: Welsh
ja: ウェールズ語

en: Estonian
ja: エストニア語

en: Galician
ja: ガリシア語

en: Gujarati
ja: グジャラート語

en: Armenian
ja: アルメニア語

en: Icelandic
ja: アイスランド語

en: Kannada
ja: カンナダ語

en: Latvian
ja: ラトビア語

en: Malayalam
ja: マラヤラム語

en: Burmese
ja: ビルマ(ミャンマー)語

en: Slovenian
ja: スロヴェニア語

en: Albanian
ja: アルバニア語

en: Serbian
ja: セルビア語

en: Thai
ja: タイ語

en: Ukrainian
ja: ウクライナ語

en: Urdu
ja: ウルドゥー語

en: Uzbek
ja: ウズベク語

en: Vietnamese
ja: ベトナム語

en: jQuery Countdown
ja: jQueryカウントダウン
