Field Timer (8.x-1.0-alpha1) - en to te translation catalogue (54 entries)

en: Type
te: రకం

en: Disabled
te: అచేతనం అయింది

en: Enabled
te: చేతనం అయింది

en: Yes
te: అవును

en: No
te: కాదు

en: Format
te: ఆకృతి

en: Region
te: ప్రాంతం

en: Theme
te: అలంకారం

en: Arabic
te: అరబిక్

en: English
te: ఆంగ్లం

en: French
te: ఫ్రెంచ్

en: Italian
te: ఇటాలియన్

en: Spanish
te: స్పానిష్

en: Japanese
te: జపనీస్

en: Korean
te: కొరియన్

en: Granularity
te: కణికత

en: Blue
te: నీలం

en: Black
te: నలుపు

en: Bulgarian
te: బల్గేరియన్

en: Croatian
te: క్రొయేషియన్

en: Czech
te: చెక్

en: Danish
te: డానిష్

en: Dutch
te: డచ్

en: Finnish
te: ఫీనిష్

en: German
te: జర్మన్

en: Greek
te: గ్రీకు

en: Hebrew
te: హిబ్రూ

en: Hungarian
te: హంగేరియన్

en: Indonesian
te: ఇండోనేసియన్

en: Polish
te: పోలిష్

en: Romanian
te: రొమేనియన్

en: Russian
te: రష్యన్

en: Slovak
te: స్లోవాక్

en: Swedish
te: స్వీడిష్

en: Turkish
te: టర్కిష్

en: Lithuanian
te: లిథుయేనియన్

en: Catalan
te: కాటలన్

en: Bosnian
te: బోస్నియన్

en: Welsh
te: వెల్ష్

en: Gujarati
te: గుజరాతీ

en: Armenian
te: ఆర్మేనియన్

en: Icelandic
te: ఐస్‌లాండిక్

en: Kannada
te: కన్నడ

en: Latvian
te: లాత్వియన్

en: Malayalam
te: మలయాళం

en: Burmese
te: బర్మీస్

en: Slovenian
te: స్లొవేనియన్

en: Albanian
te: అల్బేనియన్

en: Serbian
te: సెర్బియన్

en: Thai
te: థాయి

en: Ukrainian
te: ఉక్రేనియన్

en: Urdu
te: ఉర్దూ

en: Uzbek
te: ఉజ్బెక్

en: Vietnamese
te: వియెత్నామీస్
