Field Timer (8.x-1.0-beta2) - en to tr translation catalogue (61 entries)

en: Type
tr: Tip

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Background
tr: Arkaplan

en: Format
tr: Biçim

en: Region
tr: Bölge

en: Theme
tr: Tema

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Fields
tr: Alanlar

en: Timer
tr: Zamanlayıcı

en: Arabic
tr: Arapça

en: English
tr: İngilizce

en: French
tr: Fransızca

en: Italian
tr: İtalyanca

en: Spanish
tr: İspanyolca

en: Japanese
tr: Japonca

en: Korean
tr: Korece

en: Granularity
tr: Ayrıntılandırma

en: Red
tr: Kırmızı

en: Fade
tr: Açılma/kararma

en: Gray
tr: Gri

en: Green
tr: Yeşil

en: Blue
tr: Mavi

en: Black
tr: Siyah

en: Bulgarian
tr: Bulgarca

en: Croatian
tr: Hırvatça

en: Czech
tr: Çekçe

en: Danish
tr: Danca

en: Dutch
tr: Hollandaca

en: Finnish
tr: Fince

en: German
tr: Almanca

en: Greek
tr: Yunanca

en: Hebrew
tr: İbranice

en: Hungarian
tr: Macarca

en: Indonesian
tr: Endonezya dili

en: Polish
tr: Lehçe

en: Romanian
tr: Rumence

en: Russian
tr: Rusça

en: Slovak
tr: Slovakça

en: Swedish
tr: İsveççe

en: Turkish
tr: Türkçe

en: Lithuanian
tr: Litvanyaca

en: Catalan
tr: Katalanca

en: Bosnian
tr: Boşnakça

en: Welsh
tr: Galce

en: Estonian
tr: Estonyaca

en: Galician
tr: Galisyaca

en: Armenian
tr: Ermenice

en: Icelandic
tr: İzlandaca

en: Latvian
tr: Letonca

en: Burmese
tr: Burmaca

en: Slovenian
tr: Slovence

en: Albanian
tr: Arnavutça

en: Serbian
tr: Sırpça

en: Thai
tr: Tay dili

en: Ukrainian
tr: Ukraynaca

en: Urdu
tr: Urduca

en: Uzbek
tr: Özbekçe

en: Vietnamese
tr: Vietnamca
