Field Timer (8.x-1.0) - en to de translation catalogue (67 entries)

en: Type
de: Typ

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Background
de: Hintergrund

en: Fields
de: Felder

en: Arabic
de: Arabisch

en: English
de: Englisch

en: French
de: Französisch

en: Italian
de: Italienisch

en: Spanish
de: Spanisch

en: Japanese
de: Japanisch

en: Korean
de: Koreanisch

en: Granularity
de: Granularität

en: Red
de: Rot

en: Fade
de: Überblenden

en: County
de: Landkreis

en: Gray
de: Grau

en: Green
de: Grün

en: Blue
de: Blau

en: Auto
de: Automatisch

en: Black
de: Schwarz

en: Bulgarian
de: Bulgarisch

en: Croatian
de: Kroatisch

en: Czech
de: Tschechisch

en: Danish
de: Dänisch

en: Dutch
de: Niederländisch

en: Finnish
de: Finnisch

en: German
de: Deutsch

en: Greek
de: Griechisch

en: Hebrew
de: Hebräisch

en: Hungarian
de: Ungarisch

en: Indonesian
de: Indonesisch

en: Polish
de: Polnisch

en: Romanian
de: Rumänisch

en: Russian
de: Russisch

en: Slovak
de: Slowakisch

en: Swedish
de: Schwedisch

en: Turkish
de: Türkisch

en: Lithuanian
de: Litauisch

en: Speed
de: Geschwindigkeit

en: Catalan
de: Katalonisch

en: Bosnian
de: Bosnisch

en: Welsh
de: Walisisch

en: Estonian
de: Estnisch

en: Galician
de: Galicisch

en: Gujarati
de: Gudscharati

en: Armenian
de: Armenisch

en: Icelandic
de: Isländisch

en: Kannada
de: Kanaresisch

en: Latvian
de: Lettisch

en: Macedonian
de: Mazedonisch

en: Burmese
de: Burmesisch

en: Slovenian
de: Slowenisch

en: Albanian
de: Albanisch

en: Serbian
de: Serbisch

en: Thai
de: Thailändisch

en: Ukrainian
de: Ukrainisch

en: Uzbek
de: Usbekisch

en: Vietnamese
de: Vietnamesisch

en: Scroll
de: Bildausschnitt vertikal verschieben

en: Faroese
de: Färöisch

en: Type: @type
de: Typ: @type

en: Display hours
de: Stunden anzeigen

en: Time separator
de: Trennzeichen der Zeitangabe

en: Malaysian
de: Malaiisch
