Field Timer (8.x-1.2) - en to hu translation catalogue (72 entries)

en: Type
hu: Típus

en: Language
hu: Nyelv

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Background
hu: Háttér

en: Format
hu: Formátum

en: Region
hu: Régió

en: Theme
hu: Smink

en: Layout
hu: Elrendezés

en: Fields
hu: Mezők

en: Timer
hu: Időzítő

en: Arabic
hu: arab

en: English
hu: angol

en: French
hu: francia

en: Italian
hu: olasz

en: Spanish
hu: spanyol

en: Japanese
hu: japán

en: Korean
hu: koreai

en: Granularity
hu: Finomság

en: Red
hu: Vörös

en: Fade
hu: Áttünés

en: County
hu: Megye

en: Gray
hu: Szürke

en: Green
hu: Zöld

en: Blue
hu: Kék

en: Animation
hu: Animáció

en: Black
hu: Fekete

en: Bulgarian
hu: bolgár

en: Croatian
hu: horvát

en: Czech
hu: cseh

en: Danish
hu: dán

en: Dutch
hu: holland

en: Finnish
hu: finn

en: German
hu: német

en: Greek
hu: görög

en: Hebrew
hu: héber

en: Hungarian
hu: magyar

en: Indonesian
hu: indonéz

en: Polish
hu: lengyel

en: Romanian
hu: román

en: Russian
hu: orosz

en: Slovak
hu: szlovák

en: Swedish
hu: svéd

en: Turkish
hu: török

en: Lithuanian
hu: litván

en: Speed
hu: Sebesség

en: Catalan
hu: katalán

en: Bosnian
hu: bosnyák

en: Welsh
hu: walesi (kymri)

en: Estonian
hu: észt

en: Galician
hu: galiciai

en: Gujarati
hu: gudzsarati

en: Armenian
hu: örmény

en: Icelandic
hu: izlandi

en: Kannada
hu: kannada

en: Latvian
hu: lett

en: Macedonian
hu: macedón

en: Malayalam
hu: malajálam

en: Burmese
hu: burmai

en: Slovenian
hu: szlovén

en: Albanian
hu: albán

en: Serbian
hu: szerb

en: Thai
hu: thaiföldi

en: Ukrainian
hu: ukrán

en: Urdu
hu: urdu

en: Uzbek
hu: Üzbég

en: Vietnamese
hu: vietnámi

en: Language: %language
hu: Nyelv: %language

en: Theme: @theme
hu: Smink: @theme

en: Time separator
hu: Időpot elválasztó
