Field Timer (8.x-1.2) - en to pt translation catalogue (70 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: Language
pt: Idioma

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Background
pt: Fundo

en: Format
pt: Formato

en: Region
pt: Região

en: Theme
pt: Tema

en: Fields
pt: Campos

en: Timer
pt: Temporizador

en: Arabic
pt: Arábico

en: English
pt: Inglês

en: French
pt: Francês

en: Italian
pt: Italiano

en: Spanish
pt: Espanhol

en: Japanese
pt: Japonês

en: Korean
pt: Coreano

en: Granularity
pt: Granularidade

en: Red
pt: Vermelho

en: Fade
pt: Desvanecer

en: County
pt: Condado

en: Gray
pt: Cinza

en: Countdown
pt: Contador

en: Green
pt: Verde

en: Blue
pt: Azul

en: Animation
pt: Animação

en: Black
pt: Preto

en: Bulgarian
pt: Búlgaro

en: Croatian
pt: Croata

en: Czech
pt: Tcheco

en: Danish
pt: Dinamarquês

en: Dutch
pt: Holandês

en: Finnish
pt: Finlandês

en: German
pt: Alemão

en: Greek
pt: Grego

en: Hebrew
pt: Hebraico

en: Hungarian
pt: Húngaro

en: Indonesian
pt: Indonésio

en: Polish
pt: Polonês

en: Romanian
pt: Romeno

en: Russian
pt: Russo

en: Slovak
pt: Eslovaco

en: Swedish
pt: Sueco

en: Turkish
pt: Turco

en: Lithuanian
pt: Lituânio

en: Speed
pt: Velocidade

en: Catalan
pt: Catalão

en: Bosnian
pt: Bósnio

en: Welsh
pt: Escocês

en: Estonian
pt: Estoniano

en: Galician
pt: Galego

en: Gujarati
pt: Guzerate

en: Armenian
pt: Armênio

en: Icelandic
pt: Islandês

en: Kannada
pt: Canarês

en: Latvian
pt: Letônio

en: Macedonian
pt: Macedônio

en: Malayalam
pt: Malaio

en: Burmese
pt: Birmanês

en: Slovenian
pt: Esloveno

en: Albanian
pt: Albanês

en: Serbian
pt: Sérvio

en: Thai
pt: Tailandês

en: Ukrainian
pt: Ucraniano

en: Uzbek
pt: Uzbequi

en: Vietnamese
pt: Vietnamita

en: Format: %format
pt: Formato: %format

en: Time separator
pt: Separador de tempo
