Field Timer (8.x-1.2) - en to fr translation catalogue (64 entries)

en: Language
fr: Langue

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Background
fr: Arrière-plan

en: Region
fr: Région

en: Theme
fr: Thème

en: Layout
fr: Mise en page

en: Fields
fr: Champs

en: Timer
fr: Chronomètre

en: Arabic
fr: Arabe

en: English
fr: Anglais

en: French
fr: Français

en: Italian
fr: Italien

en: Spanish
fr: Espagnol

en: Japanese
fr: Japonais

en: Korean
fr: Coréen

en: Granularity
fr: Granularité

en: Red
fr: Rouge

en: Fade
fr: Fondu

en: County
fr: Comté

en: Gray
fr: Gris

en: Green
fr: Vert

en: Blue
fr: Bleu

en: Black
fr: Noir

en: Bulgarian
fr: Bulgare

en: Croatian
fr: Croate

en: Czech
fr: Tchèque

en: Danish
fr: Danois

en: Dutch
fr: Néerlandais

en: Finnish
fr: Finlandais

en: German
fr: Allemand

en: Greek
fr: Grec

en: Hebrew
fr: Hébreux

en: Hungarian
fr: Hongrois

en: Indonesian
fr: Indonésien

en: Polish
fr: Polonais

en: Romanian
fr: Roumain

en: Russian
fr: Russe

en: Slovak
fr: Slovaque

en: Swedish
fr: Suédois

en: Turkish
fr: Turque

en: Lithuanian
fr: Lithuanien

en: Speed
fr: Vitesse

en: Bosnian
fr: Bosniaque

en: Welsh
fr: Gallois

en: Estonian
fr: Estonien

en: Galician
fr: Galicien

en: Armenian
fr: Arménien

en: Icelandic
fr: Islandais

en: Macedonian
fr: Macédonien

en: Burmese
fr: Birman

en: Slovenian
fr: Slovène

en: Albanian
fr: Albanais

en: Serbian
fr: Serbe

en: Thai
fr: Thaïlandais

en: Ukrainian
fr: Ukrainien

en: Uzbek
fr: Ouzbek

en: Vietnamese
fr: Vietnamien

en: Scroll
fr: Défilement

en: Display hours
fr: Afficher les heures

en: Display minutes
fr: Afficher les minutes

en: Display seconds
fr: Afficher les secondes
