Field tools (8.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Development
hi: उद्विकास

en: Type
hi: प्रकार

en: Help text
hi: मदद के लिए जानकारी

en: Import
hi: आयात करें

en: Label
hi: लेबल

en: Field name
hi: फील्ड का नाम

en: Tools
hi: उपकरण

en: Save settings
hi: सेटिंग सहेजें

en: %type settings
hi: %type सेटिंग

en: Locked
hi: अवरोधित

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Required field
hi: आवश्यक फील्ड

en: Instances to delete
hi: हटाने के लिए उदाहरण

en: Delete field instances
hi: क्षेत्र उदाहरण हटाना

en: No field found.
hi: कोई क्षेत्र नहीं  पाया

en: Target entity type
hi: लक्ष्य इकाई प्रकार
