Field tools (8.x-1.0-alpha10) - en to et translation catalogue (22 entries)

en: Delete
et: Kustuta

en: Operations
et: Toimingud

en: Development
et: Arendus

en: Type
et: Liik

en: all
et: kõik

en: Reset
et: Tühista

en: Help text
et: Abitekst

en: Label
et: Nimetus

en: Field name
et: Välja nimetus

en: Unlimited
et: Piiramatu

en: Tools
et: Tööriistad

en: Clone
et: Klooni

en: Filters
et: Filtrid

en: Save settings
et: Salvesta sätted

en: %type settings
et: %type sätted

en: Cardinality
et: Võimsus

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
et: Juhendid, mida näidatakse kasutajale muutmise vaates selle välja allosas.  
    <br />Lubatud HTML tag-id: @tags

en: Entity type
et: Olemi tüüp

en: References
et: Viited

en: The field %field is locked and cannot be edited.
et: Väli %field on lukus ning seda pole võimalik muuta.

en: Required field
et: Kohustuslik väli

en: Target entity type
et: Olemi sihttüüp
