Field tools (8.x-1.0-alpha10) - en to he translation catalogue (22 entries)

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Development
he: פיתוח

en: Type
he: סוג

en: all
he: הכל

en: Reset
he: איתחול

en: Help text
he: טקסט עזרה

en: Label
he: תווית

en: Field name
he: שם שדה

en: Unlimited
he: ללא הגבלה

en: Tools
he: כלים

en: Clone
he: שכפול

en: Filters
he: מסננים

en: Save settings
he: שמירת הגדרות

en: %type settings
he: הגדרות %type

en: Cardinality
he: כמות

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
he: הנחיות לתצוגה למשתמש מתחת לשדה זה בטופס העריכה.<br />תגיות HTML מותרות: @tags

en: Entity type
he: סוג ישות

en: References
he: רפרנס

en: The field %field is locked and cannot be edited.
he: השדה %field נעול ולא ניתן לערוך אותו.

en: Required field
he: שדה נדרש

en: Target entity type
he: סוג יישות המטרה
