Field tools (8.x-1.0-alpha10) - en to ja translation catalogue (23 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Development
ja: 開発

en: Type
ja: タイプ

en: all
ja: すべて

en: Reset
ja: リセット

en: Help text
ja: ヘルプテキスト

en: Label
ja: ラベル

en: Field name
ja: フィールド名

en: Unlimited
ja: 無制限

en: Tools
ja: ツール

en: Clone
ja: 複製

en: Filters
ja: フィルター

en: Save settings
ja: 設定の保存

en: %type settings
ja: %type 設定

en: Cardinality
ja: カーディナリティ

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
ja: 編集画面のこのフィールドの下に表示したい説明。<br />利用可能なHTMLタグ: @tags

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Instances
ja: インスタンス

en: References
ja: 参照

en: The field %field is locked and cannot be edited.
ja: フィールド %field はロックされており、編集できません。

en: Required field
ja: 必須フィールド

en: Target entity type
ja: 対象エンティティタイプ
