Field tools (8.x-1.0-alpha10) - en to mr translation catalogue (12 entries)

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Type
mr: प्रकार

en: all
mr: सर्व

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Help text
mr: माहिती अक्षर

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Field name
mr: फील्डचे नाव

en: Unlimited
mr: अमर्यादित

en: Tools
mr: साधने

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार

en: Required field
mr: आवश्यक फील्ड
