Field tools (8.x-1.0-alpha11) - en to cs translation catalogue (19 entries)

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Development
cs: Vývoj

en: Type
cs: Typ

en: all
cs: vše

en: Help text
cs: Text nápovědy

en: Label
cs: Popisek

en: Field name
cs: Název pole

en: Unlimited
cs: Neomezené

en: Tools
cs: Nástroje

en: Clone
cs: Klonovat

en: Filters
cs: Filtry

en: Save settings
cs: Uložit nastavení

en: %type settings
cs: Nastavení typu: %type

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
cs: Pokyny, které se mají zobrazit uživateli pod daným polem při úpravě obsahu. <br />Povolené HTML tagy: @tags

en: Entity type
cs: Typ entity

en: The field %field is locked and cannot be edited.
cs: Pole %field je zamčené a nemůže být upraveno.

en: Required field
cs: Povinné pole

en: Target entity type
cs: Typ cílové entity
