Field tools (8.x-1.0-alpha11) - en to fr translation catalogue (24 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Development
fr: Développement

en: all
fr: tout

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Help text
fr: Texte d'aide

en: Import
fr: Importer

en: Label
fr: Libellé

en: Field name
fr: Nom du champ

en: Unlimited
fr: Illimité

en: Tools
fr: Outils

en: Clone
fr: Cloner

en: Filters
fr: Filtres

en: Save settings
fr: Enregistrer les paramètres

en: %type settings
fr: Paramètres de '%type'

en: Cardinality
fr: Cardinalité

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
fr: Instructions à présenter à l'utilisateur sous ce champ, dans le formulaire de modification.<br />Balises HTML autorisées : @tags

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: References
fr: Références

en: The field %field is locked and cannot be edited.
fr: Le champ %field est verrouillé et ne peut pas être modifié.

en: Required field
fr: Champ requis

en: Target bundles
fr: Paquets cibles

en: Multiple items
fr: Éléments multiples

en: Target entity type
fr: Type d'entité cible
