Field tools (8.x-1.0-alpha11) - en to nl translation catalogue (23 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Development
nl: Ontwikkeling

en: all
nl: alle

en: Help text
nl: Helptekst

en: Import
nl: Importeren

en: Field name
nl: Veldnaam

en: Unlimited
nl: Onbeperkt

en: Tools
nl: Hulpmiddelen

en: Clone
nl: Dupliceren

en: Save settings
nl: Instellingen opslaan

en: %type settings
nl: %type-instellingen

en: Cardinality
nl: Kardinaliteit

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
nl: Instructies onder dit veld voor de gebruiker weergeven op het bewerkingsformulier.<br />Toegestane HTML-tags: @tags

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Instances
nl: Exemplaren

en: References
nl: Referenties

en: The field %field is locked and cannot be edited.
nl: Het veld %field is vergrendeld en kan niet bewerkt worden.

en: Required field
nl: Verplicht veld

en: Target bundles
nl: Doelbundels

en: Multiple items
nl: Meerdere items

en: Target entity type
nl: Doelentiteitstype

en: Reference types
nl: Referentietypes
