Field tools (8.x-1.0-alpha13) - en to bg translation catalogue (11 entries)

en: Delete
bg: Изтриване

en: Operations
bg: Действия

en: Development
bg: Разработка

en: Type
bg: Тип

en: Reset
bg: Рестартирай

en: Help text
bg: Помощен текст

en: Import
bg: Импортирай

en: Label
bg: Заглавие

en: Unlimited
bg: Без ограничения

en: Filters
bg: Филтри

en: Save settings
bg: Запази настройките
