Field tools (8.x-1.0-alpha13) - en to fi translation catalogue (25 entries)

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Development
fi: Kehitys

en: Type
fi: Tyyppi

en: all
fi: kaikki

en: Reset
fi: Palauta

en: Help text
fi: Ohjeteksti

en: Import
fi: Tuo

en: Label
fi: Tunnus

en: Field name
fi: Kentän nimi

en: Unlimited
fi: Rajoittamaton

en: Tools
fi: Työkalut

en: Clone
fi: Kloonaa

en: Filters
fi: Suodattimet

en: Save settings
fi: Tallenna asetukset

en: %type settings
fi: %typen asetukset

en: Cardinality
fi: Mahtavuus

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
fi: Tämän kentän alapuolella lomakkeella käyttäjälle näytettä ohjeteksti.<br />Sallitut HTML-merkit: @tags

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: Instances
fi: Instanssit

en: References
fi: Viittaukset

en: The field %field is locked and cannot be edited.
fi: Kenttä %field on lukittuna eikä sitä voi muokata.

en: Required field
fi: Pakollinen kenttä

en: Target bundles
fi: Kohdepaketit

en: Target entity type
fi: Kohde-entiteetin tyyppi
