Field tools (8.x-1.0-alpha13) - en to ne translation catalogue (13 entries)

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Operations
ne: सञ्चालनहरू

en: Development
ne: विकास

en: Type
ne: प्रकार

en: Reset
ne: रिसेट गर्नुहोस्

en: Help text
ne: मद्दत जानकारी

en: Import
ne: आयात गर्नुहोस्

en: Label
ne: लेबल

en: Field name
ne: क्षेत्र को नाम

en: Unlimited
ne: असिमित

en: Clone
ne: प्रतिरूप

en: Save settings
ne: निर्धारणहरू बचत गर्नुस

en: Required field
ne: आवश्यक क्षेत्र
