Field tools (8.x-1.0-alpha2) - en to bn translation catalogue (6 entries)

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Development
bn: উন্নয়ন

en: Type
bn: টাইপ

en: Import
bn: আমদানী

en: Save settings
bn: সেটিংস সংরক্ষণ কর
