Field tools (8.x-1.0-alpha2) - en to bs translation catalogue (14 entries)

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Type
bs: Tip

en: Help text
bs: Pomoćni tekst

en: Import
bs: Uvezi

en: Label
bs: Oznaka

en: Field name
bs: Ime polja

en: Tools
bs: Alati

en: Clone
bs: Klon

en: Save settings
bs: Sačuvaj postavke

en: %type settings
bs: %type postavke

en: Locked
bs: Zaključano

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
bs: Instrukcije koje će biti prikazane korisniku kod izmjene ovog polja.<br />Dozvoljeni HTML tagovi: @tags

en: The field %field is locked and cannot be edited.
bs: Polje %field je zaključano i ne može biti izmijenjeno.
