Field tools (8.x-1.0-alpha2) - en to ps translation catalogue (5 entries)

en: Delete
ps: ړنګول

en: Type
ps: بڼه

en: Import
ps: واردول

en: Tools
ps: توكي

en: Save settings
ps: امستنې خوندي کول
