Field tools (8.x-1.0-alpha6) - en to ar translation catalogue (16 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Development
ar: التطوير

en: Type
ar: النوع

en: Help text
ar: نص المساعدة

en: Label
ar: التسمية

en: Field name
ar: اسم الحقل

en: Tools
ar: الأدوات

en: Clone
ar: استنساخ

en: Save settings
ar: حفظ الإعدادات

en: %type settings
ar: إعدادات %type

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
ar: التعليمات التي تظهر للمستخدم تحت هذا الحقل، في استمارة التحرير. <br /> وسوم HTML المسموحة: @tags

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: The field %field is locked and cannot be edited.
ar: الحقل %field مقفل ولا يمكن تعديله.

en: Required field
ar: حقل ضروري

en: Target entity type
ar: نوع الكيان المستهدف
