Field tools (8.x-1.0-alpha6) - en to da translation catalogue (15 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Development
da: Udvikling

en: Help text
da: Hjælpetekst

en: Label
da: Etiket

en: Field name
da: Feltnavn

en: Tools
da: Værktøjer

en: Clone
da: Klon

en: Save settings
da: Gem indstillinger

en: %type settings
da: Indstillinger for %type

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
da: Vejledning som vises til brugeren under dette felt på redigeringsformularen.<br />Tilladte HTML-tags: @tags

en: Entity type
da: Entity-type

en: The field %field is locked and cannot be edited.
da: Feltet %label er låst og kan ikke redigeres.

en: Required field
da: Obligatorisk felt

en: Target entity type
da: Entitetstypemål
