Field tools (8.x-1.0-alpha7) - en to am translation catalogue (12 entries)

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Development
am: ልማት

en: Type
am: ዓይነት

en: Help text
am: የእርዳታ ጽሑፍ

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Field name
am: የመስኩ ስም

en: Tools
am: መገልገያዎች

en: Save settings
am: ቅንብሮቹን አስቀምጥ

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: Required field
am: የግዴታ መስክ

en: Target entity type
am: የመቀበያ አካሉ ዓይነት
