Field tools (8.x-1.0-alpha13) - en to hr translation catalogue (19 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Development
hr: Razvoj

en: Type
hr: Vrsta

en: Reset
hr: Poništi

en: Help text
hr: Tekst pomoći

en: Import
hr: Uvezi

en: Label
hr: Oznaka

en: Field name
hr: Naziv polja

en: Unlimited
hr: Neograničeno

en: Tools
hr: Alati

en: Clone
hr: Kloniraj

en: Filters
hr: Prečistači

en: Save settings
hr: Spremi postavke

en: %type settings
hr: %type postavke

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
hr: Upute koje se daju korisniku ispod ovog polja na obrascu uređivanja.<br />Dopuštene HTML oznake: @tags

en: Entity type
hr: Vrsta entiteta

en: The field %field is locked and cannot be edited.
hr: Polje %field je zaključano i ne može biti uređivano.

en: Required field
hr: Nužno polje
