Field UI Extras (8.x-2.0) - en to de translation catalogue (15 entries)

en: required
de: erforderlich

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Required
de: Erforderlich

en: True
de: Wahr

en: Unknown
de: Unbekannt

en: All
de: Alle

en: Unlimited
de: Unbegrenzt

en: Configuration
de: Konfiguration

en: About
de: Über

en: Not required
de: Nicht erforderlich

en: Date and time
de: Datum und Uhrzeit

en: Date only
de: Nur Datum
