Field UI Extras (8.x-2.0) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: required
id: dibutuhkan

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Required
id: Wajib

en: True
id: Benar

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: All
id: Semua

en: Unlimited
id: Tak terbatas

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Optional
id: Pilihan

en: About
id: Tentang

en: Date and time
id: Tanggal dan waktu

en: Date only
id: Hanya tanggal
