Field UI Extras (8.x-2.0) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: required
hi: अपेक्षित

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Required
hi: ज़रूरी

en: True
hi: सही

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: All
hi: सभी

en: Unlimited
hi: अनिश्चित

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Optional
hi: वैकल्पिक

en: About
hi: के बारे में

en: Date and time
hi: तिथि व समय
