Field UI Extras (8.x-2.0) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: required
it: obbligatorio

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: Required
it: Obbligatorio

en: True
it: Vero

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: All
it: Tutti

en: Unlimited
it: Nessun limite

en: Configuration
it: Configurazione

en: Optional
it: Opzionale

en: About
it: Informazioni

en: Date and time
it: Data e ora

en: Date only
it: Solo data
