Field UI Extras (8.x-2.0) - en to ja translation catalogue (15 entries)

en: required
ja: 必須

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Required
ja: 必須

en: True
ja: TRUE

en: Unknown
ja: 不明

en: All
ja: すべて

en: Unlimited
ja: 無制限

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Optional
ja: 任意

en: About
ja: アバウト

en: Date and time
ja: 日付と時刻

en: Date only
ja: 日付のみ
