Field UI Extras (8.x-2.0) - en to mr translation catalogue (11 entries)

en: required
mr: आवश्यक

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Required
mr: आवश्यक

en: True
mr: सत्य

en: All
mr: सर्व

en: Unlimited
mr: अमर्यादित

en: Configuration
mr: संरूपण

en: Optional
mr: पर्यायी
