Field UI Extras (8.x-2.0) - en to ne translation catalogue (12 entries)

en: Disabled
ne: निष्क्रिय बनाइएको

en: Enabled
ne: सक्षम बनाइएको

en: Yes
ne: हो

en: No
ne: हुँदैन

en: Required
ne: आवश्यक

en: Unknown
ne: अज्ञात

en: All
ne: सबै

en: Unlimited
ne: असिमित

en: Configuration
ne: कन्फिगरेसन

en: Optional
ne: ऐच्छिक

en: About
ne: बारेमा

en: Date and time
ne: मिति र समय
