Field UI Extras (8.x-2.0) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Required
pt: Obrigatório

en: True
pt: Verdadeiro

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: All
pt: Todos

en: Unlimited
pt: Ilimitado

en: Configuration
pt: Configuração

en: Optional
pt: Opcional

en: About
pt: Sobre

en: Date and time
pt: Data e hora
