Field UI Extras (8.x-2.0) - en to tr translation catalogue (15 entries)

en: required
tr: gerekli

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Required
tr: Zorunlu

en: True
tr: Doğru

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: All
tr: Tümü

en: Unlimited
tr: Sınırsız

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Optional
tr: Seçime bağlı

en: About
tr: Hakkında

en: Date and time
tr: Tarih ve zaman

en: Date only
tr: Yalnızca tarih
