Field Updater Service (1.0.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (17 entries)

en: Operations
ar: عمليات

en: Edit
ar: تحرير

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: True
ar: صحيح

en: False
ar: خطأ

en: Fields
ar: الحقول

en: Target type
ar: نوع الهدف

en: Mapping
ar: إقران

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: - Select -
ar: - اختر -

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Machine-readable name
ar: الاسم المقروء آليا

en: Bundle ID
ar: معرف الحزمة

en: UUID
ar: المعرف UUID
