Field Updater Service (1.0.0-alpha1) - en to es translation catalogue (21 entries)

en: Operations
es: Operaciones

en: Edit
es: Editar

en: - None -
es: - Ninguno -

en: Label
es: Etiqueta

en: Save
es: Guardar

en: True
es: Verdad

en: False
es: Falso

en: Fields
es: Campos

en: Target type
es: Tipo de destino

en: Source field
es: Campo original

en: Mapping
es: Correspondencias

en: Machine name
es: Nombre de sistema

en: Field mapping
es: Mapeo del campo

en: - Select -
es: - Seleccionar -

en: Target
es: Destino

en: Entity type
es: Tipo de entidad

en: Bundle
es: Paquete

en: Machine-readable name
es: Nombre de sistema

en: Target field
es: Campo de destino

en: Edit @label
es: Editar @label

en: Target bundles
es: Agrupaciones de destinos
