Field Updater Service (1.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Operations
id: Operasi

en: - None -
id: - Tiada -

en: Save
id: Simpan

en: True
id: Benar

en: False
id: Salah

en: Fields
id: Bidang isian

en: Source field
id: Bidang asal

en: Mapping
id: Pemetaan

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Field mapping
id: Petakan field

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Bundle
id: Bundel

en: Machine-readable name
id: Nama terbaca mesin

en: Bundle ID
id: ID Bundel
