Field Updater Service (1.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Operations
it: Operazioni

en: Edit
it: Modifica

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: True
it: Vero

en: False
it: Falso

en: Fields
it: Campi

en: Target type
it: Tipo destinazione

en: Mapping
it: Mappatura

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Field mapping
it: Mappatura campi

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Machine-readable name
it: Nome ad uso interno

en: Bundle ID
it: ID del bundle
